7 Eylül 2014 Pazar

Bilekliklerden Nihale Yapımı

Herkese günaydın :) Bugün sizlere kendin yap projemi paylaşacağım.Daha dün geç saatte aklıma gelip yaptığım için dün sizlerle paylaşamadım.Şimdi de esas konuya gelelim elimde bulunan rengarenk tahta bilekliklerle (bu arada bu bileklikleri alalı çok oldu) mutfak için nihale yaptım.
Bileklikler'im biraz az olduğu için nihale biraz küçük oldu ama olsun cezve koymak için ideal oldu.


Makasımı beğendiyseniz nasıl yaptığım buradan bakabilirsiniz.http://bakbunubenyaptim.blogspot.com.tr/2014/08/makas-susleme.html

Bunlar rengarenk tahta bilekliklerim çok uzun zaman oldu alalı ve çokta kullanmadım.


Bu şekilde ilk önce her renkten geçirdim misinaya daha sonra düğüm attım.Sonra sarı boncuğun yanından sarı boncuğu geçirdim kırmızı boncuğun yanından kırmızı, aynısını hepsi için yaptım.


Burada biraz görüntü bozuk ama umarım anlaşılıyordur.En son misina mor boncukta kalmıştı oradan devam ettim ve  iki tane daha mor boncuk ekledim.Devamında da alttaki fotoğrafta sarı boncuğun üstün pembe bir nokta koydum işte en son eklediğim iki mor boncuğu buradan geçirim. İki sarı boncuk ekledim sonra da kırmızı boncuğun üstüne mavi bir nokta koydum ve misinayı oradan geçirdim aynı işlemi diğerleri içinde yaptım.


Sonra misinayı sarı boncuklara kadar getirdim 8 tane daha sarı boncuk ekledim. Sarıları eklerken altında olan kırmızılardan geçire geçire ilerledim daha sıkı olsun diye aynı şeyleri diğerleri içinde yaptım altında veya üstünde olan boncuklardan geçirerek  sıkılaştırdım.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Facebook Sayfama da Beklerim

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...