7 Eylül 2014 Pazar

CD İle Şemsiyelik Süsleme

Güzel bir kendin yap projesi ile karşınızdayım. Bugün evinizde bulunan çizilmiş,bozulmuş işe yaramayan Cd'ler ile şemsiyeliğimizi baştan yarattım. Umarım beğenirsiniz.

Youtube videolarım için Tık TIK
Nasıl yaptığımı anlatmaya başlayayım.
İlk olarak son halini paylaşayım.

Youtube videolarım için Tık TIK


Bu bizim Şemsiyelik

Youtube videolarım için Tık TIKİlk CD'nin bir ucunu makasla biraz kestim.Cdlerin bazıları çift katlı oluyor ben de onları birbirinden ayırıyorum bu şekilde kesmesi daha kolay oluyor.

Youtube


Onları istediğim şekilde kesiyorum.


İsterseniz alttaki fotoğrafta olduğu gibi yapıp (her yerini cdler ile silikon tabancasıyla sık aralıklarla yapıştırabilirsiniz.)Bu şekilde yaparsanız parlaklığı çok daha fazla olur.

Youtube videolarım için Tık TIK


Burada görüldüğü gibi hepsini kapladım.

Youtube videolarım için Tık TIKBen silikon tabancasıyla yapıştırdıktan sonra üzerine alçı sürdüm. Aralarındaki boşlukları kapatmak için yaptım.


Her yerine bu işlemi uyguladım. Üzerini hiç silmeden uzun bir süre beklettim. Alçı kuruyunca silinebiliyor.Kuru bez yardımıyla sildim.
Youtube


Not:Alçı sürdükten sonra parlaklık biraz azalıyor.Ben araların da boşluklar gözükmesin diye yaptım.


Bu her yerini alçıyla kapladıktan ve kuruduktan sonraki hali
Sonra kuru bezle sildim.


Bu da son şekli 

Bilekliklerden Nihale Yapımı

Herkese günaydın :) Bugün sizlere kendin yap projemi paylaşacağım.Daha dün geç saatte aklıma gelip yaptığım için dün sizlerle paylaşamadım.Şimdi de esas konuya gelelim elimde bulunan rengarenk tahta bilekliklerle (bu arada bu bileklikleri alalı çok oldu) mutfak için nihale yaptım.
Bileklikler'im biraz az olduğu için nihale biraz küçük oldu ama olsun cezve koymak için ideal oldu.


Makasımı beğendiyseniz nasıl yaptığım buradan bakabilirsiniz.http://bakbunubenyaptim.blogspot.com.tr/2014/08/makas-susleme.html

Bunlar rengarenk tahta bilekliklerim çok uzun zaman oldu alalı ve çokta kullanmadım.


Bu şekilde ilk önce her renkten geçirdim misinaya daha sonra düğüm attım.Sonra sarı boncuğun yanından sarı boncuğu geçirdim kırmızı boncuğun yanından kırmızı, aynısını hepsi için yaptım.


Burada biraz görüntü bozuk ama umarım anlaşılıyordur.En son misina mor boncukta kalmıştı oradan devam ettim ve  iki tane daha mor boncuk ekledim.Devamında da alttaki fotoğrafta sarı boncuğun üstün pembe bir nokta koydum işte en son eklediğim iki mor boncuğu buradan geçirim. İki sarı boncuk ekledim sonra da kırmızı boncuğun üstüne mavi bir nokta koydum ve misinayı oradan geçirdim aynı işlemi diğerleri içinde yaptım.


Sonra misinayı sarı boncuklara kadar getirdim 8 tane daha sarı boncuk ekledim. Sarıları eklerken altında olan kırmızılardan geçire geçire ilerledim daha sıkı olsun diye aynı şeyleri diğerleri içinde yaptım altında veya üstünde olan boncuklardan geçirerek  sıkılaştırdım.


Facebook Sayfama da Beklerim

GÜNDEM

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...